Trasy skiturowe po Sudetach w Internecie

Skiturowe przejście Karkonoszy

W magazynie GÓRY Robert Róg opisał autorską trasę skiturową, która wjedzie przez całe Karkonosze. Tura pozwoli zwiedzić całe góry po polskiej i po czeskiej stronie.

Karkonosze to niewielkie, a jednocześnie najwyższe pasmo górskie w Sudetach - ma trzydzieści kilka kilometrów długości. Średnia wysokość głównego grzbietu to 1200–1400 m. Najwyższym punktem jest wyniesiona 200 metrów ponad grzbiet Śnieżka (1602 m), która jest także najwyższym szczytem całych Sudetów i... Czech. Nasi sąsiedzi są zresztą w znacznie korzystniejszej sytuacji – około 2/3 Karkonoszy leży po ich stronie.

Przejdź do artykułu

Trasy po Sudetach w serwisie skitourguide.net

W serwisie skitourguide.net jest opisanych kilka tras po Karkonoszach oraz jedna trasa na Śnieżnik. Trasy po Karkonoszach obejmują takie szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Studnicni Hora, Łabski Szczyt. Trasa na Śnieżkę jest tam opisana przez autora serwisu ski.priv.pl

Przejdź do artykułu

Skitury w Karkonoszach, czyli Karpacz, Śnieżka i czeskie piwo

W serwisie 8a.pl opisano trasę skiturową wiodącą po szlakach turystycznych przez: Karpacz, Biały Jar, Śnieżka, hotel Lucni Bouda, skałki Słonecznik, Karpacz.

Przejdź do artykułu

Najpiękniejsze zimowe trasy w Karkonoszach

W serwisie 8a.pl Karol Nienartowicz opisał swoje ulubione zimowe trasy w Karkonoszach. Artykuł zawiera opis pod kątem turysty pieszego, ale nic nie stoi na przeskodzie aby to samo przejść na nartach.

Przejdź do artykułu

Śnieżnik z Czarnej Góry – idealna tura dla początkujących

W serwisie 8a.pl opisano trasę skiturową wiodącą z wioski Sienna przez Czarną Górą do Śnieżnika.

Przejdź do artykułu